portrét fotografie malířka Isabela Wallo v ateliéru
V ateliéru…

Maluji. Vyjadřovat se štětcem je má podstata, má nedílná součást. Proto jsem v roce 2000 definitivně opustila své původní povolání veterinární lékařky a vydala se po nejisté cestě tam, kam mě to od dětství táhlo. K umění.

Rozhodla jsem se stát malířkou. Nemohla jsem to vzdát. Díky podpoře mého manžela a celé rodiny jsem několik následujících let objevovala, v čem jsem dobrá.

Svou roli nakonec sehrála i léta strávená u veterinárního lékařství. Zvířata jsou odjakživa mým velkým tématem, které se prolíná celou mou uměleckou tvorbou. Má největší láska jsou koně. Představují pro mě symbol osobní svobody, volnosti, nespoutanosti, zároveň však krásu, sílu, eleganci a věčné pouto s přírodou i vesmírem. Zřejmě mám za úkol prostřednictvím svých obrazů prohloubit u lidí vztah k přírodě…

V roce 2010 jsem se štětcem vstoupila do prostoru. S kamarádkou Barborou Kališovou jsme začaly pod značkou LunaLuna vytvářet autorské omítky a realizovat originální interiéry.

Maluji obrazy, nejraději olejomalby. Ráda také experimentuji s různými technikami. Nejčastěji tvořím kresby a malby zvířat a také portréty lidí. Příležitostně se věnuji ilustraci a výtvarným kurzům.

fotografie malirky isabely wallo se psem
Zvířaty se obklopuji nejen na obrazech…

Napište mi, jaký obraz byste si přáli!

Chci obraz...