portrét fotografie malířka Isabela Wallo v ateliéru
V ateliéru…

Kdo jsem

Jsem hlavně vděčná, že se můžu živit něčím, co dělá lidem radost. Umění je pro mě osobní věc a když se mám prezentovat někde na veřejnosti, mám vždycky trému. Proto mi víc vyhovuje poznat každého zákazníka, vytvořit si s ním pouto a namalovat originál přímo pro něj.

Vaše příběhy jsou pro mě důležitou inspirací a hnacím motorem.

Jestli hledáte něco víc, než plakát z hobbymarketu, bude mi ctí s vámi spolupracovat. Když to z nějakého důvodu nejde osobně (třeba když si u mě objednáte něčí portrét jako dárek), vystačím si i s fotografiemi. Vždycky pro mě bude důležité, aby měl obraz jedinečnou atmosféru a těšil vás pokaždé, když se na něj podíváte.

Co maluji

Nejčastěji kreslím a maluju zvířata a portréty lidí. Poslední dobou objevuji také nespoutané možnosti abstraktní malby.

Zvířata jsou odjakživa mým velkým tématem, které se prolíná celou mou uměleckou tvorbou. Třeba koně. Představují pro mě symbol osobní svobody, volnosti, nespoutanosti, zároveň však krásu, sílu, eleganci a věčné pouto s přírodou i vesmírem. Zřejmě mám za úkol prostřednictvím svých obrazů prohloubit u lidí vztah k přírodě…

Nejraději mám olejomalbu, ale ráda experimentuji i s jinými technikami. S kamarádkou Barborou Kališovou tvoříme dokonce celé originální interiéry.

Moje umělecká dráha

V roce 2000 jsem definitivně opustila své původní povolání veterinární lékařky a vydala se po nejisté cestě tam, kam mě to od dětství táhlo. K umění.

Rozhodla jsem se stát malířkou. Nemohla jsem to vzdát. Díky podpoře mého manžela a celé rodiny jsem několik následujících let objevovala, v čem jsem dobrá.

Svou roli nakonec sehrála i léta strávená u veterinárního lékařství. Dodnes čerpám ze znalosti anatomie a zvířecích druhů.

V roce 2010 jsem se štětcem vstoupila do prostoru. Pod značkou LunaLuna vytváříme autorské štukové omítky a realizujeme umělecky ztvárněné interiéry.

V současnosti se věnuji hlavně malbě obrazů na zakázku ve svém ateliéru. Ráda vás pozvu na kávu nebo víno a provedu vás osobně!

 

 

 

 

 

fotografie malirky isabely wallo se psem
Zvířaty se obklopuji nejen na obrazech…

Napište mi, jaký obraz byste si přáli!

Chci obraz...